Trending Products Medicine Bottle For Pills And Capsules - 8 ml purple fancy aluminum perfume bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-24-8 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 18.5 mm |
| Height | 98.5 mm |
| Weight | 18.3 g |
| Capacity | 8 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
How To Clear Negative Energy At Home Quickly & Easily | Aluminum Perfume Bottle
$29 million condo in Sunny Isles Beach comes with its own custom ‘scent identity’ | Plastic Cosmetic Jar
It truly is our responsibility to fulfill your requirements and successfully provide you. Your fulfillment is our best reward. We're seeking forward in your check out for joint development for Trending Products Medicine Bottle For Pills And Capsules - 8 ml purple fancy aluminum perfume bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Bhutan , Jamaica , Amman, Looking forward, we will keep pace with the times, continuing to create new products. With our strong research team, advanced production facilities, scientific management and top services, we will supply high quality products to our customers worldwide. We sincerely invite you to be our business partners for mutual benefits.
Adhering to the business principle of mutual benefits, we have a happy and successful transaction, we think we will be the best business partner.
-
2017 High quality 80g Aluminum Cream Jar - a s...
-
Trending Products Cosmetic Jar Plastic - 12oz ...
-
Rapid Delivery for Perfume Spray Bottle Tube Pe...
-
OEM Customized Glass Dropper Leak Proof Bottle ...
-
China Cheap price Ufo Acrylic Jars - 330ml cro...
-
18 Years Factory Cosmetic Plastic Cream Jar - ...

