Reasonable price Plastic Vacuum Pump Jars - 300ml aluminum milk beverage bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AT-22-300 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 60 mm |
| Height | 160 mm |
| Mouth | 38 mm |
| Capacity | 300 ml / 11 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Glossier is a scam (and Columbia students are eating it up) | Plastic Cosmetic Jar
Lipstick Packaging Market with Global Key Companies Profile, Supply, Demand, Types and Application, Cost Structure and Growth Factors and Forecast to 2023 | Custom Perfume Bottles
Our pursuit and enterprise aim would be to "Always fulfill our buyer requirements". We carry on to acquire and layout excellent quality items for the two our old and new clients and realize a win-win prospect for our shoppers in addition as us for Reasonable price Plastic Vacuum Pump Jars - 300ml aluminum milk beverage bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Sydney , Italy , Bahamas , Many years of work experience, we have now realized the importance of providing good quality products and solutions and the best before-sales and after-sales services. Most problems between suppliers and clients are due to poor communication. Culturally, suppliers can be reluctant to question things they do not understand. We break down those barriers to ensure you get what you want to the level you expect, when you want it. faster delivery time and the product you want is our Criterion .
Superb technology, perfect after-sales service and efficient work efficiency, we think this is our best choice.
-
Factory Cheap Cosmetics Ointment Jar - 150ml R...
-
Factory Outlets Square Shaped Acrylic Cosmetic ...
-
Cheapest Factory Airless Pump Bottle - 150ml /...
-
Quality Inspection for 55ml Glass Perfume Bottl...
-
Manufactur standard Clear Plastic Jar With Blac...
-
Factory made hot-sale Perfume Spray Bottles - ...



