Top Suppliers Aluminum Beer Bottle - 25ml aluminum spray bottle for lens cleaner – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AB-25A |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 25 mm |
| Height | 72 mm |
| Mouth | 20 mm |
| Capacity | 25 ml / 1 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Russia hits back at ‘draconian’ US sanctions after Salisbury nerve agent attack | Plastic Cosmetic Jar
Plastic-for-cash exchange could banish the bottle scourge | Aluminum Perfume Bottle
The key to our success is "Good Product Quality, Reasonable Value and Efficient Service" for Top Suppliers Aluminum Beer Bottle - 25ml aluminum spray bottle for lens cleaner – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Italy , San Francisco , Puerto Rico , With the principle of win-win, we hope to help you make more profits in the market. An opportunity is not to be caught, but to be created. Any trading companies or distributors from any countries are welcomed.
Reasonable price, good attitude of consultation, finally we achieve a win-win situation,a happy cooperation!
-
Cheap price Pet Bottle With Mist Sprayer - 150...
-
China Manufacturer for Empty Plastic Jars - 25...
-
High definition Pet Plastic Candy Jar - 6 ml b...
-
2017 High quality 80g Aluminum Cream Jar - a s...
-
100% Original Aluminum Round Perfume Bottle - ...
-
China Factory for 200ml Pp Plastic Cosmetic Cre...











