Top Suppliers 6ml Spray Atomizer - 250ml long neck aluminum beverage bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AT-19-250 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 48 mm |
| Height | 195 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 250 ml / 9 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Shop for stocking fillers with Missguided’s Christmas bauble range | Custom Perfume Bottles
The Under 30 Who Owns The Most Expensive Men’s Store In The World Takes Vegas | Plastic Cosmetic Jar
We've got a really efficient group to deal with inquiries from prospects. Our purpose is "100% customer fulfillment by our product excellent, price & our group service" and enjoy a superb track record amid clientele. With many factories, we can easily deliver a wide selection of Top Suppliers 6ml Spray Atomizer - 250ml long neck aluminum beverage bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Mombasa , Hamburg , Istanbul , Based on products with high quality, competitive price, and our full range service, we have accumulated professional strength and experience, and we have built up a very good reputation in the field. Along with the continuous development, we commit ourselves not only to the Chinese domestic business but also the international market. May you moved by our high quality products and passionate service. Let's open a new chapter of mutual benefit and double win.
The customer service staff is very patient and has a positive and progressive attitude to our interest, so that we can have a comprehensive understanding of the product and finally we reached an agreement, thanks!
-
Hot sale Glass Jar With Screw Gold Lid - 7ml /...
-
Factory making 10ml Perfume Bottle - 100ml PP ...
-
OEM manufacturer Cream Jar Plastic - 650ml emp...
-
Quality Inspection for Plastic Jars Pet Cosmeti...
-
High definition Round Acrylic Cosmetic Jar - 5...
-
Manufacturing Companies for Custom Perfume Bott...



