Top Suppliers 6ml Spray Atomizer - 24/410 double wall anodized aluminum disc top – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum disc top cap |
| Item No. | 24/410 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 50 mm |
| Height | 34 mm |
| Inner D | 24 mm |
| Specification | 24 / 410 |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Pussy Riot Activist’s Suspected Poisoning Damages Russia | Empty Aluminum Perfume Bottle
Rochdale News | News Headlines | Our guide to recycling single-use plastics | Custom Perfume Bottles
We have been also concentrating on enhancing the things management and QC method so that we could preserve terrific edge inside the fiercely-competitive enterprise for Top Suppliers 6ml Spray Atomizer - 24/410 double wall anodized aluminum disc top – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Poland , Barcelona , Barbados , In order to meet our market demands, we have paied more attention to the quality of our products and services. Now we can meet customers' special requirements for special designs. We persistently develop our enterprise spirit "quality lives the enterprise, credit assures cooperation and keep the motto in our minds: customers first.
We have been appreciated the Chinese manufacturing, this time also did not let us disappoint,good job!
-
Top Quality Skin Care Packaging - 750ml alumin...
-
China Gold Supplier for Perfume Bottles Glass 5...
-
Factory Cheap Hot Empty Cream Container - 1L w...
-
2017 Good Quality Cosmetic Jar With Plastic Cap...
-
Super Lowest Price 30ml Pet Perfume Bottle - 3...
-
OEM/ODM China Bottle With Dropper For E Vape Oi...



