PriceList for Pocket Sized Perfume Spray Bottle 20ml - 150ml aluminum energy supplement drink bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AT-22-150 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 49 mm |
| Height | 130 mm |
| Mouth | 38 mm |
| Capacity | 150 ml / 5.3 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
The HOBELMANN REPORT: 2018 Cannabis Gift Guide! | Lost Coast Outpost | Aluminum Perfume Bottle
Les Bains Paris Hotel Makes Fragrances and Launches in the US | Empty Aluminum Perfume Bottle
Now we have highly developed devices. Our items are exported towards the USA, the UK and so on, enjoying a great popularity among the customers for PriceList for Pocket Sized Perfume Spray Bottle 20ml - 150ml aluminum energy supplement drink bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Namibia , Portugal , Moldova , With strong technical strength and advanced production equipment, and SMS people purposefully , professional, dedicated spirit of enterprise. Enterprises took the lead through the ISO 9001:2008 international quality management system certification, CE certification EU ; CCC.SGS.CQC other related product certification. We look forward to reactivating our company connection.
As a veteran of this industry, we can say that the company can be a leader in the industry, select them is right.
-
Fixed Competitive Price Small Perfume Bottles -...
-
Big Discount Plastic Spary Bottle - 15ml small...
-
China Supplier Capsule Pill Bottle - 150ml emp...
-
Factory Cheap Cosmetic Jar Containers - 50g ec...
-
Big Discount Plastic Spary Bottle - 250ml blac...
-
New Delivery for Pla Jars For Skin Care - 150m...



