PriceList for Eye Roller Bottle - 150ml aluminum energy supplement drink bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AT-22-150 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 49 mm |
| Height | 130 mm |
| Mouth | 38 mm |
| Capacity | 150 ml / 5.3 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
New Stock PCR Cosmetic Containers From Cosmopak | Aluminum Perfume Bottle
Les Nombres d’Or : Ambre by Mona di Orio (2010) — Basenotes.net | Custom Perfume Bottles
As for aggressive price ranges, we believe that you will be searching far and wide for anything that can beat us. We can easily state with absolute certainty that for such high-quality at such price ranges we're the lowest around for PriceList for Eye Roller Bottle - 150ml aluminum energy supplement drink bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Rotterdam , Greenland , Russia , Our staffs are adhering to the "Integrity-based and Interactive Development" spirit, and the tenet of "First-class Quality with Excellent Service". According to the needs of every customer, we give customized & personalised services to help customers achieve their goals successfully. Welcome clients from home and abroad to call and inquire!
The company's products can meet our diverse needs, and the price is cheap, the most important is that the quality is also very nice.
-
Manufacturing Companies for Powder Jar Cosmetic...
-
Low MOQ for Cute Lip Gloss Jar - 8ml / 10ml / ...
-
Cheap price 50ml Clear Perfume Bottles - small...
-
Factory selling Glass Cosmetic Bottle - 20 ml ...
-
High Quality for Plastic Jar With Aluminum Lid ...
-
Manufacturer of Plastic Cosmetic Jar - 5ml / 8...



