OEM Factory for Cosmetic Eyeshadow Cream Jar - 20 ml excellent aluminum parfume atomiser – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-04-20 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 23 mm |
| Height | 119 mm |
| Weight | 25 g |
| Capacity | 20 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Function Of Beauty Reviews Led Me To Custom Shampoo & Conditioner & I’m Obsessed | Aluminum Perfume Bottle
Flight Review 2018: Singapore Airlines First Class Suites A380-800 (SIN | Custom Perfume Bottles
We can constantly satisfy our respected customers with our good high quality, good price tag and good support due to we have been additional specialist and extra hard-working and do it in cost-effective way for OEM Factory for Cosmetic Eyeshadow Cream Jar - 20 ml excellent aluminum parfume atomiser – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Liberia , Holland , Istanbul , we sincerely hope to establish a good and long-term business relationship with your esteemed company through this opportunity, based on equality, mutual benefit and win-win business from now to the future. "Your satisfaction is our happiness".
It is a very good, very rare business partners, looking forward to the next more perfect cooperation!
-
Hot Sale for Credit Card Perfume Bottle Pocket ...
-
Hot sale 75ml Cosmetic Jars - AJ-02 series alu...
-
Factory supplied Empty Pp Cream Jar - 40ml pin...
-
Factory wholesale Glass Bottle Perfume 100 Ml -...
-
OEM China Large Container Cosmetic - 620ml gol...
-
2017 Good Quality Empty Airtight Plastic Cream ...

