800ml капак злато ПЕТ пластична фармацевтски пакување шише - Кина Jiangyin Е-Подобро пакување
 • info@e-better.cc
 • 0086 510 86539280

800ml злато капак ПЕТ пластика Фармацевтски шише пакување

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 0,2 - 2,5 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 5000 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 300000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Име на производот: Пластични фармацевтска шише
 • Капацитет: 800 ml
 • Лиење метод: шприц
 • Боја: Прилагодено боја
 • MOQ: 5000pcs
 • ФОБ Цена: 0,99-1,09 долари / парче
 • Време на испорака: 30 дена
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, Paypal, Western Union
 • Порт: Шангај
 • детали за производот

  Контактирајте не

  Повратна информација

  Тагови производ

  спецификација
  Име на предметот пластични Фармацевтски шише пакување
  Точка бр J40
  облик круг
  Боја Проѕирни или според вашето барање
  Заврши Сјајна
  стил висока крајот
  мотив дизајн прилагодено
  форма дизајн OEM / ODM
  тест Стандард ФДУ од страна на SGS
  пакување шишиња и капаци се спакувани одделно
  димензии
  дијаметар 87 mm
  Висина  167 mm
  Тежина 179 g
  капацитет 800 ml / 28.22 мл
  материјал
  тело Материјал 100% ПЕТ пластика
  капак материјал 100% ABS пластика
  запечатување филм чувствителни на притисок филм
  додатоци информации
  капак вклучени Да
  запечатување филм Да
  ракување со површина 
  печатење на екран Ниска цена, за 1-2 бои печатење
  Пренос на топлина печатење  За 1-8 бои печатење
  топла печат  Сјајна и метален сјај
  UV слој  Сјајна како огледало

  За овој облик на шише, имаме 50 мл, 100ml, 150ml, 200ml, 300ml, 400ml, 500ml, 800ml и  1000ml итн 

  Нашите шише е храна одделение, така што тоа широка употреба за фармацевтски пакување, како што се таблети, таблети, капсули  и прав  пакување итн 

        搭配 图 12

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Контакт Инфо.

 • WhatsApp Онлајн Chat!