Lowest Price for 80g Aluminum Cosmetic Jar - 20 ml excellent aluminum parfume atomiser – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-04-20 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 23 mm |
| Height | 119 mm |
| Weight | 25 g |
| Capacity | 20 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
‘I felt I was to blame’: British Novichok victim gave partner poison bottle as a gift | 10ml Perfume Bottle
Is Pepsi’s Bubly the new LaCroix, or just another cute can? | 10ml Perfume Bottle
We believe in: Innovation is our soul and spirit. High-quality is our life. Consumer need to have is our God for Lowest Price for 80g Aluminum Cosmetic Jar - 20 ml excellent aluminum parfume atomiser – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Italy , Johannesburg , Philippines , Our items have national accreditation requirements for qualified, high quality goods, affordable value, was welcomed by people today all over the world. Our products will continue to enhance within the order and look forward to cooperation with you, Should really any of these products and solutions be of curiosity to you, be sure to letus know. We are likely to be content to offer you a quotation up on receipt of your detailed needs.
A good manufacturers, we have cooperated twice, good quality and good service attitude.
-
Big Discount Black Candle Aluminum Container - ...
-
Rapid Delivery for 400ml Medicine Container - ...
-
China wholesale Plastic Jar 50ml - 250ml long ...
-
Factory Cheap Perfume Bottle For Cosmetic Packa...
-
New Fashion Design for Cosmetic Plastic Jar - ...
-
Newly Arrival Cosmetics Glass Container - 50ml...

