Low MOQ for Hanging Car Perfume Bottle - 25ml aluminum spray bottle for lens cleaner – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AB-25A |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 25 mm |
| Height | 72 mm |
| Mouth | 20 mm |
| Capacity | 25 ml / 1 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Fragrance industry must adapt to come up smelling like roses, Life & Culture | Plastic Cosmetic Jar
How to Get Rid of Blackheads: 13 Proven Tricks | Custom Perfume Bottles
Just about every member from our large efficiency income crew values customers' wants and enterprise communication for Low MOQ for Hanging Car Perfume Bottle - 25ml aluminum spray bottle for lens cleaner – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Sheffield , Muscat , Guyana , Due to good quality and reasonable prices, our products have been exported to more than 10 countries and regions. We are looking forward to cooperating with all customers from at home and abroad. Moreover, customer satisfaction is our eternal pursuit.
This company has a lot of ready-made options to choose and also could custom new program according to our demand, which is very nice to meet our needs.
-
New Arrival China Cosmetic Jar 300ml - 8ml / 1...
-
Quality Inspection for Pp Cosmetic Cream Empty ...
-
Short Lead Time for Black Color With Frosted Co...
-
Professional China Cosmetic Jar 100g - 3ml / 6...
-
Factory For Metal Steel Rollerball Bottle - 15...
-
Factory Cheap Luxury Cosmetics Jar - AJ-10 ser...











