Hot-selling 30ml Perfume Bottle - 68mm silver aluminum lid – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum-plastic cap |
| Item No. | APC-68 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 71 mm |
| Height | 17 mm |
| Weight | g |
| Dimesion | 68 mm |
| Material | |
| Body Material | N/A |
| Lid material | Aluminum shell with plastic cap |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | yes |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Burberry’s First Bespoke Perfume Collection Launches at Its New York City Flagship | Plastic Cosmetic Jar
Eau de humanity: our guide to the best in Christmas perfume gift ideas | Fashion | 10ml Perfume Bottle
We thinks what buyers think, the urgency of urgency to act during the interests of a purchaser position of theory, allowing for much better high-quality, reduced processing costs, charges are more reasonable, won the new and outdated consumers the support and affirmation for Hot-selling 30ml Perfume Bottle - 68mm silver aluminum lid – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Sudan , Uruguay , Ghana , So that you can utilize the resource from the expanding info in international trade, we welcome shoppers from everywhere on-line and offline. In spite of the good quality solutions we provide, effective and satisfying consultation service is supplied by our professional after-sale service team. Product lists and detailed parameters and any other info weil be sent to you timely for your inquiries. So you should make contact with us by sending us emails or call us if you have any questions about our corporation. ou may also get our address info from our web page and come to our company to get a field survey of our merchandise. We've been confident that we have been going to share mutual achievement and create strong co-operation relations with our companions in this marketplace. We're searching forward for your inquiries.
This company can be well to meet our needs on product quantity and delivery time, so we always choose them when we have procurement requirements.







