Hot Sale for Purple Bottle Perfume - 5 ml aluminum perfume atomizer bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-05-5 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 14.5 mm |
| Height | 103.5 mm |
| Weight | 15 g |
| Capacity | 5 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Cerith Wyn Evans on winning the Hepworth Prize for Sculpture | 10ml Perfume Bottle
I Visited a Perfume Mystic in Marfa, Texas, and Here’s What Happened | Empty Aluminum Perfume Bottle
As for aggressive costs, we believe that you will be searching far and wide for anything that can beat us. We can state with absolute certainty that for such high-quality at such rates we have been the lowest around for Hot Sale for Purple Bottle Perfume - 5 ml aluminum perfume atomizer bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Argentina , Bulgaria , Doha , Our product quality is one of the major concerns and has been produced to meet the customer's standards. "Customer services and relationship" is another important area which we understand good communication and relationships with our customers is the most significant power to run it as a long term business.
Reasonable price, good attitude of consultation, finally we achieve a win-win situation,a happy cooperation!
-
factory customized Transparent Spray Perfume Bo...
-
Manufacturer of 10ml 20ml Twist Up Perfume Atom...
-
Low MOQ for Cosmetics Pp Jars - 150ml ROPP cap...
-
Hot sale Silicone Travel Bottles - 5g / 10g / ...
-
Factory Cheap Hot Empty Cream Container - Luxu...
-
Leading Manufacturer for Perfume Roller Bottle ...

