Hot sale Factory 50g Green Glass Cream Jar - 150ml ROPP cap aluminum drink bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AT-15-150 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 50 mm |
| Height | 125 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 150 ml / 5.3 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Coffee shops around the world adopt the “Brooklyn” look. — Quartz Search Logged out Latest Featured Obsessions Emails Editions | Custom Perfume Bottles
How do I recycle in Montgomery County? | ClarksvilleNow.com How do I recycle in Montgomery County? | 10ml Perfume Bottle
Our organization promises all customers with the first-class products and solutions and the most satisfying post-sale service. We warmly welcome our regular and new clients to join us for Hot sale Factory 50g Green Glass Cream Jar - 150ml ROPP cap aluminum drink bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Manila , Buenos Aires , Costa rica , Establish long term and win-win business relationships with all our customers, share the success and enjoy the happiness of spreading our products to the world together. Trust us and you will gain more. Please feel free to contact us for more information, we assure you of our best attention at all times.
High production efficiency and good product quality, fast delivery and completed after-sale protection, a right choice, a best choice.
-
Renewable Design for Boston Round Plastic Pet B...
-
Factory directly Aluminium Jar Empty - 250ml l...
-
Discountable price Refillable Spray Glass Bottl...
-
Super Lowest Price 30ml Pet Perfume Bottle - 6...
-
Hot sale Pump Perfume Bottle - 5g / 10g wasp-w...
-
8 Year Exporter Skin Care Cream Use 5g Cosmetic...




