Good quality Perfume Atomizer - 400ml aluminum carbonated drink bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AT-15-400 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 60 mm |
| Height | 200 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 400 ml / 14 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Inside the making of Louis Vuitton’s first fragrance collection: Is this the world’s most fashionable perfume? Telegraph logo Feed of articles Saved articles Save | Plastic Cosmetic Jar
Not quite the real thing: Coca-Cola’s ‘secret formula’ is out of the bottle | Empty Aluminum Perfume Bottle
Bear "Customer first, High quality first" in mind, we perform closely with our consumers and provide them with efficient and experienced services for Good quality Perfume Atomizer - 400ml aluminum carbonated drink bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Hungary , Portugal , Norwegian , On today, we've got customers from all over the world, including USA, Russia, Spain, Italy, Singapore, Malaysia, Thailand, Poland, Iran and Iraq. The mission of our company is to deliver the highest quality products with best price. We've been looking forward to doing business with you!
In China, we have many partners, this company is the most satisfying to us, reliable quality and good credit, it is worth appreciation.
-
Discount Price Bulk Plastic Jars - AJ-09 serie...
-
Factory wholesale 10ml Spray Bottle - 530ml re...
-
Leading Manufacturer for Perfume Roller Bottle ...
-
Top Quality 3g Empty Nail Plastic Glue Bottle -...
-
High Quality 200g Pp Cream Jar - 8ml / 10ml lu...
-
Factory Cheap Matte Black Glass Cream Jar - 5m...




