Factory Promotional 30ml 1 Oz Pe Plastic Spray Bottles - 12oz cute aluminum beer container – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum beer bottle |
| Item No. | AT-07-330 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 60 mm |
| Height | 205 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 330 ml / 12 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
What’s the Best Bottled Water? Menu hamburger-hover Menu Close Close Search Close Menu hamburger-hover Menu Close Close Search Close | Custom Perfume Bottles
‘I felt I was to blame’: British Novichok victim gave partner poison bottle as a gift | Empty Aluminum Perfume Bottle
carry on to further improve, to guarantee merchandise high-quality in line with market and buyer standard necessities. Our organization has a top quality assurance procedure have already been established for Factory Promotional 30ml 1 Oz Pe Plastic Spray Bottles - 12oz cute aluminum beer container – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Naples , Paraguay , Cambodia , Our company covers an area of 20, 000 square meters. We have more than 200 workers, professional technical team, 15 years' experience, exquisite workmanship, stable and reliable quality, competitive price and sufficient production capacity, this is how we make our customers stronger. If you have any inquiry, please do not hesitate to contact us.
The company can think what our think, the urgency of urgency to act in the interests of our position, can be said this is a responsible company, we had a happy cooperation!
-
Factory selling Surface Engraved Bamboo Cosmeti...
-
Best Price on Perfume Empty Bottle - 200ml gol...
-
100% Original Aluminium Round Jar - 5ml / 6ml ...
-
Popular Design for 50ml Perfume Bottle - 100g ...
-
Reasonable price Beauty Cosmetic Containers - ...
-
Hot Selling for Skin Care Cream Cosmetics Plast...



