Factory Price For Flower Acrylic Cream Jar - 9 oz aluminum soft drink bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AT-15-250B |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 48 mm |
| Height | 190 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 250 ml / 9 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Lipstick Packaging Market 2018 Analysis Based On Manufacturers, Regions, Types and Application 2018-2023 | 10ml Perfume Bottle
Perfume Bottles – Designs and Shapes Seduction
continue to improve, to ensure product quality in line with market and customer standard requirements. Our company has a quality assurance system have been established for Factory Price For Flower Acrylic Cream Jar - 9 oz aluminum soft drink bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: British , Uzbekistan , Roman , High output volume, top quality, timely delivery and your satisfaction are guaranteed. We welcome all inquiries and comments. If you are interested in any of our products or have an OEM order to fulfill, please feel free to contact us now. Working with us will save you money and time.
We feel easy to cooperate with this company, the supplier is very responsible, thanks.There will be more in-depth cooperation.
-
One of Hottest for 50g Round Shaped Cream Jar -...
-
New Delivery for Spray Pump Perfume Bottle - 4...
-
OEM Factory for Luxury Perfume Bottle - JA-3-6...
-
Europe style for Oil Mist Sprayer/ Olive Oil Sp...
-
Super Purchasing for Wide Mouth Cream Jar - 15...
-
Top Suppliers 80ml Pomade Container Jar - 150m...




