Factory Price For Eco Friendly Cosmetic Jars - 5 ml aluminum perfume atomizer bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-05-5 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 14.5 mm |
| Height | 103.5 mm |
| Weight | 15 g |
| Capacity | 5 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Kim Kardashian sued by Vibes Media over “Kimoji Vibes” perfume | 10ml Perfume Bottle
Perfume for billionaires: Diamond-encrusted bottle costs $20 million | 10ml Perfume Bottle
We goal to understand excellent disfigurement from the manufacturing and supply the top support to domestic and abroad clients wholeheartedly for Factory Price For Eco Friendly Cosmetic Jars - 5 ml aluminum perfume atomizer bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Sevilla , Albania , Jersey , If you have any requests, pls email Us with your detailed demands, we will give you the most wholesale Competitive Price with the Super Quality and the Unbeatable First-class Service ! We can give you the most competitive prices and high quality, because we are much more PROFESSIONAL! So please do not hesitate to contact us.
High Quality, High Efficiency, Creative and Integrity, worth having long-term cooperation! Looking forward to the future cooperation!
-
Rapid Delivery for 400ml Medicine Container - ...
-
Factory directly Energy Drink Bottle - 200ml a...
-
Factory Cheap Hot Car Perfume Bottle - 28/410 ...
-
Hot Sale for Credit Card Perfume Bottle Pocket ...
-
OEM China Screw Cap Cosmetic Cream Jar - 150ml...
-
Good quality Cosmetic Jars And Lids Glass - 6m...

