Factory Cheap 25ml Black Perfume Bottle - 24/410 double wall anodized aluminum disc top – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum disc top cap |
| Item No. | 24/410 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 50 mm |
| Height | 34 mm |
| Inner D | 24 mm |
| Specification | 24 / 410 |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Kris Jenner’s cosmetic surgery horror | Empty Aluminum Perfume Bottle
Saks’s New Beauty Department Is Pretty Radical | Custom Perfume Bottles
Well-run devices, expert profits group, and better after-sales companies; We have been also a unified huge family, everybody keep on with the organization worth "unification, determination, tolerance" for Factory Cheap 25ml Black Perfume Bottle - 24/410 double wall anodized aluminum disc top – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Borussia Dortmund , Muscat , Zambia , We focus on providing service for our clients as a key element in strengthening our long-term relationships. Our continual availability of high grade products in combination with our excellent pre-sale and after-sales service ensures strong competitiveness in an increasingly globalized market.
This supplier offers high quality but low price products, it is really a nice manufacturer and business partner.
-
Well-designed Health Care Plastic Bottle - 200...
-
100% Original Factory 15ml Frosted Perfume Bott...
-
Popular Design for Cosmetic Aluminum Jar - 120...
-
factory low price Pen Sprayer Bottles - AJ-01 ...
-
Factory supplied Pp 100ml Cosmetic Jar - 20 ml...
-
Hot-selling 20g Customized Glass Face Cream Jar...



