Competitive Price for 60g Cosmetic Aluminum Jar - 20 ml unique shape aluminum twist perfume atomizer – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-22 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 23.5 mm |
| Height | 115 mm |
| Weight | 58 g |
| Capacity | 20 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
LA investors smell a winner in direct-to-consumer perfumer Skylar Body | Empty Aluminum Perfume Bottle
Best UK perfume deals this Christmas: Save on designer perfumes ahead of the festive season | Aluminum Perfume Bottle
Our eternal pursuits are the attitude of "regard the market, regard the custom, regard the science" as well as the theory of "quality the basic, have confidence in the very first and management the advanced" for Competitive Price for 60g Cosmetic Aluminum Jar - 20 ml unique shape aluminum twist perfume atomizer – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Bulgaria , French , Marseille , We have to continue to uphold the "quality, comprehensive, efficient" business philosophy of "honest, responsible, innovative"spirit of service, abide by the contract and abide by reputation, first-class products and improve service welcome overseas customers patrons.
The product classification is very detailed that can be very accurate to meet our demand, a professional wholesaler.
-
Hot Selling for Travel Cosmetic Container - 50...
-
Factory wholesale 10ml Spray Bottle - 230ml al...
-
Excellent quality Amber Cream Glass Jar - 250m...
-
Manufacturer for Sample Sack Bottle 10 Ml - 33...
-
Competitive Price for Acrylic Jar 50ml - 100ml...
-
Factory wholesale Glass Bottle Perfume 100 Ml -...

