China Manufacturer for Acrylic Cream Jar - 5 ml black aluminum pen perfume bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-29-5 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 15 mm |
| Height | 135 mm |
| Weight | 14.5 g |
| Capacity | 5 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Best UK perfume deals this Christmas: Save on designer perfumes ahead of the festive season | Custom Perfume Bottles
Man-eating tiger hunted by Indian authorities using Calvin Klein cologne after ‘killing 13 people’ | Plastic Cosmetic Jar
We have now numerous great personnel members good at advertising, QC, and working with kinds of troublesome dilemma from the creation course of action for China Manufacturer for Acrylic Cream Jar - 5 ml black aluminum pen perfume bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Slovakia , kazan , Australia , We have top engineers in these industries and an efficient team in the research. What is more, now we have our own archives mouths and markets in China at low cost. Therefore, we can meet different inquiries from different clients. Remember to find our website to check more information from our merchandise.
Problems can be quickly and effectively resolved, it is worth to be trust and working together.
-
OEM/ODM Supplier Cosmetic Skin Cream Jar - 30m...
-
Good Wholesale Vendors China Small Cosmetic Jar...
-
Lowest Price for 100g Double Wall Pp Cream Jar ...
-
Professional Design Clay Hanging Car Perfume Bo...
-
OEM Factory for 5ml Refillable Perfume Atomizer...
-
Factory Price Empty Cream Jar White - 50g clea...

