China Factory for Pen Perfume Bottle - 25ml aluminum spray bottle for lens cleaner – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AB-25A |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 25 mm |
| Height | 72 mm |
| Mouth | 20 mm |
| Capacity | 25 ml / 1 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Les Nombres d’Or : Ambre by Mona di Orio (2010) — Basenotes.net | Custom Perfume Bottles
Kim Kardashian teases new product for her perfume line | Plastic Cosmetic Jar
We insist on offering high quality production with good business concept, honest sales and the best and fast service. it will bring you not only the high quality product and huge profit, but the most significant is to occupy the endless market for China Factory for Pen Perfume Bottle - 25ml aluminum spray bottle for lens cleaner – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Wellington , Toronto , Brunei , During the development, our company has built a well-known brand. It is well highly acclaimed by our customers. OEM and ODM are accepted. We are looking forward to customers from all over the world to join us to a wild cooperation.
We have been looking for a professional and responsible supplier, and now we find it.
-
High definition High Quality 30ml Perfume Bottl...
-
factory customized She Shape Perfume Bottle - ...
-
Reasonable price Aluminum Spray Perfume Bottles...
-
Big Discount 20ml Small Perfume Atomiser - 1L ...
-
Low MOQ for Spray Perfume Bottle - 300ml alumi...
-
Discount wholesale 10g Pp Cream Jar - Luxury h...











