Bottom price Square Plastic Perfume Spray Bottle - 250ml aluminum sports drink bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AT-15-250 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 60 mm |
| Height | 140 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 250 ml / 9 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Cosmetic Tubes and Jars Market Share, Growth by Top Company, Application, Trends and Forecasts by 2021 | Custom Perfume Bottles
A Market of the Senses: Sara Cwynar Finds Truths and Untruths in Advertising -ARTnews | Plastic Cosmetic Jar
We are ready to share our knowledge of marketing worldwide and recommend you suitable products at most aggressive costs. So Profi Tools offer you finest benefit of money and we are ready to produce alongside one another with Bottom price Square Plastic Perfume Spray Bottle - 250ml aluminum sports drink bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Jamaica , venezuela , Eindhoven , We firmly think that we have the full capability to present you contented merchandise. Wish to collect concerns within you and build a new long-term synergy romantic relationship. We all significantly promise:Csame excellent, better selling price; exact selling price, better quality.
The company has a good reputation in this industry, and finally it tured out that choose them is a good choice.
-
Factory Promotional Aluminium Cosmetic Jars - ...
-
Factory wholesale Cream Aluminum Cosmetic Jars ...
-
Short Lead Time for 250ml Aluminium Bottle - A...
-
Best Price for Cosmetic Packaging Empty Cream J...
-
Leading Manufacturer for Colorful Body Butter J...
-
Short Lead Time for Makeup Cosmetic Jar - 250m...




