Best quality Credit Card Hand Sanitizer Spray - 330ml crown cap aluminum beer bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum beer bottle |
| Item No. | AT-06-330 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 60 mm |
| Height | 190 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 330 ml / 12 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
About this shaped bottle, there are many size to be chosen.
Product detail pictures:


Related Product Guide:
A Market of the Senses: Sara Cwynar Finds Truths and Untruths in Advertising -ARTnews | Plastic Cosmetic Jar
Eau de humanity: our guide to the best in Christmas perfume gift ideas | Fashion | 10ml Perfume Bottle
It is our responsibility to meet your needs and efficiently serve you. Your satisfaction is our best reward. We are looking forward to your visit for joint growth for Best quality Credit Card Hand Sanitizer Spray - 330ml crown cap aluminum beer bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Paris , Bangkok , Orlando , Relying on superior quality and excellent post-sales, our products sell well in America, Europe, the Middle East and South Africa. We are also the appointed OEM factory for several worlds' famous products brands. Welcome to contact us for further negotiation and cooperation.
In China, we have purchased many times, this time is the most successful and most satisfactory, a sincere and realiable Chinese manufacturer!
-
OEM/ODM China 50g Cosmetic Packaging - 80 ml g...
-
Excellent quality Custom Brand Perfume Bottle -...
-
Factory Promotional Cosmetics Cream Empty Box -...
-
Ordinary Discount Custom Drink Bottle - 15ml /...
-
Top Quality Pp Plastic Cream Jar 5g - 200ml go...
-
Quality Inspection for Plastic Ice Cream Jar - ...




