2017 Good Quality Pet Plastic Spray Bottle - 500ml aluminum apple juice bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AT-15-500 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 65 mm |
| Height | 195 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 500 ml / 17 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Nantong Global Packaging Products Co., Ltd | Custom Perfume Bottles
The 16 Best Edge Control Products for Black Hair | Plastic Cosmetic Jar
As for competitive charges, we believe that you will be searching far and wide for anything that can beat us. We will state with absolute certainty that for such excellent at such charges we have been the lowest around for 2017 Good Quality Pet Plastic Spray Bottle - 500ml aluminum apple juice bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Ghana , Brisbane , Poland , Welcome to visit our company, factory and our showroom where displays various products that will meet your expectation. Meanwhile, it is convenient to visit our website, and our sales staff will try their best to provide you the best service. Please contact us if you need more information. Our aim is to help customers realize their goals. We are making great efforts to achieve this win-win situation.
This supplier's raw material quality is stable and reliable, has always been in accordance with the requirements of our company to provide the goods that quality meet our requirements.
-
Wholesale Dealers of Transparent Plastic Cream ...
-
Quality Inspection for Plastic Jars Pet Cosmeti...
-
2017 Latest Design Plastic Jars And Screw Top L...
-
Factory best selling 16oz Empty Cosmetic Plasti...
-
OEM China Supplement Container - Luxury health...
-
New Arrival China Transparency Perfume Bottles ...




