Wholesale Price China Hexagon Cosmetic Cream Container - 89mm gold aluminum plastic jar lid – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum-plastic cap |
| Item No. | APC-89 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 92 mm |
| Height | 17 mm |
| Weight | g |
| Dimesion | 89 mm |
| Material | |
| Body Material | N/A |
| Lid material | Aluminum shell with plastic cap |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | yes |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
8 of the best bridal fragrance services | 10ml Perfume Bottle
Best Beauty Products Of September 2018 | Empty Aluminum Perfume Bottle
Our progress depends about the advanced products ,fantastic talents and continuously strengthened technology forces for Wholesale Price China Hexagon Cosmetic Cream Container - 89mm gold aluminum plastic jar lid – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Singapore , Angola , Italy , With the enterprising spirit of" high efficiency, convenience, practicality and innovation", and in line with such serving guidance of "good quality but better price, " and "global credit", we are striving to cooperate with the automobile parts companies all over the world to make a win-win partnership.
Hope that the company could stick to the enterprise spirit of "Quality, Efficiency, Innovation and Integrity", it will be better and better in the future.
-
China Factory for Bamboo Green Cream Jars - 15...
-
Wholesale Discount 5ml Mini Plastic Perfume Bot...
-
One of Hottest for Plastic Perfume Atomiser Pen...
-
Top Suppliers Ice Cream Cup With Flat Lid - 1L...
-
OEM/ODM Manufacturer Small Perfume Bottle - 15...
-
Factory Supply 10ml Spray Perfume Bottle - 100...

