High Quality Crystal Perfume Bottle 100ml - 15 ml round oxidated aluminum atomizer – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-19 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 26 mm |
| Height | 110 mm |
| Weight | 31 g |
| Capacity | 15 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Lipstick Packaging Market with Global Key Companies Profile, Supply, Demand, Types and Application, Cost Structure and Growth Factors and Forecast to 2023 | Custom Perfume Bottles
Le Labo releases first fragrance in three years | 10ml Perfume Bottle
We have been ready to share our knowledge of internet marketing worldwide and recommend you suitable merchandise at most aggressive rates. So Profi Tools present you very best price of money and we are ready to develop alongside one another with High Quality Crystal Perfume Bottle 100ml - 15 ml round oxidated aluminum atomizer – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Bahrain , Guatemala , Philippines , We have a large share in global market. Our company has strong economic strength and offers excellent sale service. We have established faith, friendly, harmonious business relationship with customers in different countries. , such as Indonesia, Myanmar, Indi and other Southeast Asian countries and European, African and Latin American countries.
We are old friends, the company's product quality has been always very good and this time the price is also very cheap.
-
Well-designed Health Care Plastic Bottle - 150...
-
Good User Reputation for 300ml Empty Plastic Ja...
-
Factory made hot-sale 500g Plastic Cream Jar - ...
-
Factory source Aluminum Beverage Bottles - 160...
-
2017 Latest Design 250ml Empty Plastic Pet Cosm...
-
factory low price 15ml Perfume Glass Bottle - ...

