Cheap PriceList for Black Crystal Perfume Bottle - 250ml silver aluminum vodka bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum vodka bottle |
| Item No. | AT-01-250 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 60 mm |
| Height | 140 mm |
| Weight | N/A |
| Capacity | 250 ml / 9 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Plastic |
| Sealing gasket | Optional |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | Optional |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
About this shaped bottle, there are many size to be chosen.
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Cleaning an Oven: 9 Surprising Dos and Dont’s | Bob Vila Cleaning an Oven: 9 Surprising Dos and Dont’s | 10ml Perfume Bottle
What is a fragrance oil and which are the best to invest in? Telegraph logo Feed of articles Saved articles Save | Plastic Cosmetic Jar
Responsible excellent and fantastic credit rating standing are our principles, which will help us at a top-ranking position. Adhering towards the tenet of "quality initial, buyer supreme" for Cheap PriceList for Black Crystal Perfume Bottle - 250ml silver aluminum vodka bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Macedonia , Doha , Bangalore , We also provide OEM service that caters to your specific needs and requirements. With a strong team of experienced engineers in hose design and development, we value every opportunity to provide best products for our customers.
After the signing of the contract, we received satisfactory goods in a short term, this is a commendable manufacturer.
-
Best-Selling Colored Cosmetic Jars - Small pil...
-
OEM manufacturer Mini Cosmetic Jars - small al...
-
China Supplier 250ml Pet Cream Jar - small alu...
-
OEM/ODM Supplier Round Cream Jar 50g - 1000ml ...
-
Hot-selling Air Cushion Bb Cream Jar - 150ml 2...
-
Manufacturer for Customize Glass Wine Bottles -...




