100ml жолти пластични шишиња медицина - Кина Jiangyin Е-Подобро пакување
 • info@e-better.cc
 • 0086 510 86539280

100ml жолта шише пластични медицина

Краток опис:


 • Име на производот: Пластични шишиња медицина
 • Капацитет: 100 ml
 • Лиење метод: шприц
 • Боја: Прилагодено боја
 • MOQ: 5000pcs
 • ФОБ Цена: 0,4-0,5 долари / парче
 • Време на испорака: 30 дена
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, Paypal, Western Union
 • Порт: Шангај
 • детали за производот

  Контактирајте не

  Повратна информација

  Тагови производ

  спецификација
  Име на предметот пластични медицина шише
  Точка бр J21
  облик круг
  Боја Жолта или според вашето барање
  Заврши Сјајна
  стил висока крајот
  мотив дизајн прилагодено
  форма дизајн OEM / ODM
  тест Стандард ФДУ од страна на SGS
  пакување шишиња и капаци се спакувани одделно
  димензии
  дијаметар 51 mm
  Висина  85 mm
  Тежина 57 g
  капацитет 100 ml / 4 мл
  материјал
  тело Материјал 100% ПЕТ пластика
  капак материјал 100% ABS пластика
  запечатување филм чувствителни на притисок филм
  додатоци информации
  капак вклучени Да
  запечатување филм Да
  ракување со површина 
  печатење на екран Ниска цена, за 1-2 бои печатење
  Пренос на топлина печатење  За 1-8 бои печатење
  топла печат  Сјајна и метален сјај
  UV слој  Сјајна како огледало

  За овој облик на шише, имаме 50 мл, 100ml, 150ml, 200ml, 300ml, 400ml, 500ml, 800ml и  1000ml итн 

  Нашите шише е храна одделение, така што тоа широка употреба за фармацевтски пакување, како што се таблети, таблети, капсули  и прав  пакување итн 

        搭配 图 12

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Контакт Инфо.

 • WhatsApp Онлајн Chat!